یازدهمین نمایشگاه آسانسور و پله برقی در تهران

نمایشگاه آسانسور

یازدهمین نمایشگاه بین المللی آسانسور، پله برقی، بالابرها، نقاله‌ها و قطعات جانبی در تهران افتتاح شد.

به گزارش اخبار نمایشگاه‌ها، یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی آسانسور، پله برقی، بالابرها، نقاله‌ها و قطعات جانبی،  سه شنبه ۱۴ تیرماه با حضور دکتر مهدی برادران معاون صنایع عمومی وزیر صمت، هومن رازدار مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی جمهوری اسلامی ایران، بهمن عبداللهی رئیس اتاق تعاون ایران و جمعی از فعالان و دست اندرکاران صنعت آسانسور و پله برقی گشایش یافت.

یازدهمین نمایشگاه بین المللی آسانسور و پله برقی
یازدهمین نمایشگاه بین المللی آسانسور و پله برقی

یازدهمین نمایشگاه بین المللی آسانسور، پله برقی، بالابرها، نقاله‌ها و قطعات جانبی در فضایی بالغ بر ۲۱ هزار متر مربع و با حضور بیش از ۱۴۰ شرکت داخلی و خارجی از جمله نمایندگانی از کشورهای آلمان ، ایتالیا، چین، ترکیه، امارات و کانادا برگزار می شود.

شرکت‌های حاضر در این رخداد نمایشگاهی آخرین دستاوردهای خود را در قالب گروه‌های کالایی آسانسور، پله برقی، بالابر، نقاله، جرثقیل، لیفتراک، پیاده روی متحرک، مشاوره، طراحی تولید، نصب و راه‌اندازی، هوشمند سازی، فناوری‌های نوین، انجمن ها، اتحادیه ها، تشکل ها و مجلات تخصصی، دانشگاه‌ها و مراکز علمی تخصصی در معرض نمایش خواهند گذاشت.

مطیع جهانی اظهار داشت: با هماهنگی انجام شده با سازمان توسعه تجارت ایران در این نمایشگاه هیأت‌های تجاری از کشور پاکستان، افغانستان، ترکیه، ارمنستان، روسیه، عراق و امارات حضور خواهند یافت و نشست‌های B2B بین این هیأت‌ها و مشارکت‌کنندگان نمایشگاه انجام خواهد شد و در همین راستا، از دستگاه‌های اجرایی مرتبط در حوزه ساختمان و شهری جهت بازسازی ناوگان خدماتی شهری و مترو و سایر ذینفعان دعوت به عمل آمده است.

برنامه‌های جانبی نمایشگاه بین‌المللی آسانسور، پله برقی، بالابرها

عضو هیات رئیسه و معاون پشتیبانی و امور نمایشگاهی اتاق تعاون ایران، حضور مقامات ارشد کشوری جهت بازدید و تعامل و همکاری با تولید کنندگان این صنعت، برگزاری دوره‌های آموزش مهارتی و تخصصی در حوزه صنعت آسانسور برای پیمانکاران و فعالان این حوزه و برگزاری همایش فنی و مهندسی صنعت آسانسور را از دیگر برنامه‌های جانبی چهار روزه یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی آسانسور، پله برقی، بالابرها، نقاله‌ها و قطعات جانبی عنوان کرد.

اهداف نمایشگاه آسانسور و پله برقی در تهران

وی ضمن اشاره به حضور شرکت‌های دانش بنیان با فناوری‌های نوین در صنعت آسانسور و خودکفایی برخی از شرکت‌ها در تولید مواد اولیه این صنعت در نمایشگاه یازدهم گفت: از مهمترین اهداف این نمایشگاه ارائه محصولات جدید و دانش‌بنیان و نیز عرضه آن در بازار‌های بین‌المللی و توسعه صادرات این صنعت است.

نمایشگاه آسانسور

اقبال شاکری نماینده مجلس شورای اسلامی در حاشیه افتتاح این نمایشگاه گفت: مجلس طرح اقتصاد دانش بنیان را در دست تصویب دارد که براساس آن حمایت‌های بسیار جدی از شرکت‌های فناور، نوآور و دانش بنیان صورت می‌گیرد.
شاکری افزود: توسعه صنعت ساخت آسانسور، بالابر و پله برقی از یک سو در ساختمان سازی و از سوی دیگر در ایستگاه‌های دیگر می‌تواند یاری رسان باشد.
وی اضافه کرد: برخی از ایستگاه‌های مترو به دلیل کمبود آسانسور، پله برقی و بالابر در سال‌های گذشته افتتاح نشدند، اما اکنون تامین این نیاز از داخل کشور می‌تواند مشکلات موجود را از سر راه بردارد.
شاکری همچنین گفت: خوشحالیم که شرکت‌های دانش بنیان و فناور، انواع و اقسام آسانسور‌های هیدرولیکی و گیربکسی را تولید می‌کنند و باید در این راه با برداشتن گام‌های موثر به سمت حداکثر سازی تولید داخلی حرکت کنیم.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز درحاشیه بازدید از این نمایشگاه گفت: ۵ هزار میلیارد ریال از منابع داخلی بانک توسعه تعاون برای حمایت از تعاونی‌های حوزه ساختمان سازی اختصاص یافته است.
مهدی مسکنی افزود: با همکاری اتاق تعاون، در حال برنامه ریزی برای اجرای هرچه بهتر نهضت و اقدام ملی مسکن هستیم به طوری که تعاونی‌ها پشتیبان و پایه‌ای برای اجرای این طرح باشند.
وی گفت: اهتمام بخش دولتی این است که در کنار اتاق تعاون، شرایطی مناسب برای تولیدکنندگان تعاونی‌ها ایجاد کند تا این تعاونی‌ها در طرح اقدام ملی مسکن نقش موثر و بالفعلی را داشته باشند.
رئیس اتاق تعاون نیز که در این نمایشگاه حضور یافته بود نیز گفت: در طرح ساخت ۴ میلیون واحد مسکونی دولت، این نوید را به تولیدکنندگان می‌دهیم که نیاز‌های واحد‌های مسکونی به طور حداکثری از تولیدات داخل تامین شود.
نمایشگاه آسانسور
بهمن عبداللهی افزود: در حوزه تولید داخل آسانسور، بالابر و پله برقی توفیقات خوبی کسب شده و شرکت‌های بسیاری برای گسترش تولید داخلی ورود کردند.
وی اضافه کرد: صنعت آسانسور و بالابر از ملزومات اصلی ساخت ساختمان است و با توجه به اراده دولت مبنی بر ساخت ۴ میلیون واحد مسکونی، یکی از عوامل مورد نیاز آسانسور است.
عبداللهی گفت: در ساخت این واحد‌های مسکونی، تولیدات داخلی مورد توجه قرار می‌گیرند و مخصوصا اتاق تعاون که مجری ۲۰۰ هزار واحد از مجموع ۴ میلیون واحد مسکونی است این نوید را می‌دهد که تمامی نیاز‌های بخش آسانسور و بالابر این واحد‌ها از داخل تامین شود.
وی ادامه داد: در حال حاضر در حوزه صنعت آسانسور پیشرفت‌های بسیاری حاصل شده و شرکت‌های داخلی قسمت اعظم نیاز‌های داخلی را تامین می‌کنند و اتاق تعاون نیز بعنوان متولی برگزاری این نمایشگاه برای حمایت از این صنعت تمام امکانات خود را بکار گرفته است.

گفتنی است، این رویداد نمایشگاهی به مدت ۴ روز در ساعات ۸ تا ۱۵ میزبان علاقه‌مندان و فعالان صنعت آسانسور و پله برقی است.

برای غرفه سازی در نمایشگاه های بین المللی حتماً به صفحه اصلی وبسایت داناک سر بزنید.

منبع: ایرنا

Explore
Drag