Skip to content

7 نکته مهم در غرفه سازی که باید بدانید

اگر قصد دارید در یک نمایشگاه تجاری یا هر رویداد مشابه شرکت کنید، بهتر است بعد از تهیه چک لیست شرکت در نمایشگاه، به صورت مجزا به اصول طراحی و ساخت غرفه نیز فکر کنید. دریابید که یک غرفه نمایشگاهی چیست، ویژگی‌های طراحی و ساخت انواع غرفه‌های نمایشگاهی چیست و چگونه می‌توان این پروژه  را بدون استرس و موفقیت آمیز به انجام رساند؟

مواردی مانند مفهوم کلی، نورپردازی، نحوه ارائه و نمایش محصول، پیشنهادات و رویدادها، فرآیندهای جذب سرنخ و موارد دیگر، همگی باید در طراحی غرفه لحاظ شوند تا توجه شرکت کنندگان را به خود جلب کنند و مکالمات معناداری بین برند و مخاطبان هدف  ایجاد کنند. 

غرفه نمایشگاهی چیست؟

همانطور که در مقالات قبلی نیز تعریف کردیم؛ غرفه نمایشگاهی یک واسطه قدرتمند است که هویت، هدف و ارزش‌های برند شما را از طریق یک فضای تعاملی با شرکت کنندگان، منعکس می‌کند. هدف اصلی نمایشگاه ها افزایش محبوبیت برند شما با نمایش محصولات یا خدمات خاص به بازدیدکنندگان نمایشگاه است. استند تبلیغاتی برای موارد زیر استفاده می شود:

” جذب مشتریان و شرکای جدید؛ افزایش آگاهی از برند در میان مخاطبان هدف؛ افزایش میزان فروش و قراردادهای جدید.”

یک فرصت طلایی است چراکه فقط چند ثانیه طول می کشد تا یک شرکت مورد توجه قرار گیرد! ایده‌ها و طراحی غرفه نمایشی چشم‌نواز و پربازدید، نتیجه تلاش یک تیمی حرفه‌ای چون کانون تبلیغاتی داناک است. کار بر روی یک غرفه با نوشتن مشخصات فنی طراحی آغاز می شود – مجموعه‌ای از الزامات مشتری برای اینکه غرفه نمایشگاهی چگونه باید باشد و چگونه باید ساخته شود.

هدف غرفه نمایشگاهی مانند هر کمپین تبلیغاتی جلب توجه است. یک طرح روشن، خیره‌کننده و جذاب به صورت مغناطیسی مخاطب را به خود جذب می‌کند و فرصتی برای عبور و مرور برای او باقی نمی‌گذارد. اما یک طراحی جذاب همیشه هم به معنای طراحی موفق نیست.

یک غرفه می تواند جمع و جور یا در مقیاس بزرگ باشد، اما کیفیت و دوام آن باید در اولویت شما باشد. این امر در مورد هر عنصر سازه، از جمله اتصالات، لوازم مصرفی، و غیره صدق می‌کند.

 تیم حرفه ای نمایشگاهی داناک در کل این فرآیند، از ابتدا تا انتها – از طراحی تا ساخت، مونتاژ و برپایی سازه انواع غرفه نمایشگاهی پیش ساخته و مدولار آماده ارائه خدمت به شما صاحبان صنایع و برندهای محترم کشور عزیزمان است. ما دوام، زیبایی و ایمنی غرفه های شما را تضمین می‌کنیم.

طراحی و ساخت غرفه را نباید به پیمانکاران کم‌تجربه بسپارید. بسیار عاقلانه تر است که به متخصصانی اعتماد کنید که برای شهرت خود و شرکت شما ارزش قائل هستند و پروژه شما را مطابق با تمام الزامات و استانداردها با تضمین موفقیت 100% تکمیل می‌کنند.

درک این نکته مهم است: برای دستیابی به موفقیت واقعی چه در یک نمایشگاه محلی و چه در نمایشگاه بین المللی، لازم است به تفاوت‌های هرچند کوچک فکر کنید و یک طرح واقعا منحصر به فرد ایجاد کنید که برند شما را زنده کند و آن را در مطلوب ترین نور ارائه کند.

هنگام طراحی غرفه نمایشگاهی خود، باید 7 نکته مهم زیر را در نظر بگیرید:

انتخاب مکان غرفه در نمایشگاه

پس از انتخاب رویداد و ثبت نام در آن باید انتخاب کنید که غرفه نمایشگاه شما دقیقاً در کجا قرار دارد. طبق معمول پول تعیین کننده ترین است! و متناسب با بودجه اختصاص داده شده توسط شما برای اجاره فضای نمایشگاه حق انتخاب خواهید داشت. 

ارتباط خود را با برگزارکننده نمایشگاه به طور مرتب نگه داشته و حتما درخواست نقشه کامل طبقات را داشته باشید. آن را مطالعه کنید و متوجه شوید که آیا ستون های پشتیبانی یا تهویه مطبوع مستقیماً بالای سازه آینده شما وجود دارد یا خیر، آیا بازدیدکنندگان به سادگی می‌توانند به غرفه شما برسند یا در میان راه ابتدا با رقبای شما برخورد کرده و شانس بازدید شما را می کاهد و ……

 موقعیت مکانی بسیار مهم است، زیرا برخی از غرفه ها با وجود طراحی عالی و جذاب، در دسترس بازدیدکنندگان نیستند.

انتخاب لوکیشن غرفه نمایشگاه

ترسیم طرح اولیه غرفه نمایشگاه

قبل از تعیین تکلیف برای طراح، باید خودتان تعیین کنید که کدام قسمت‌های کاری را می خواهید در غرفه قرار دهید. در صورت وجود، از محدودیت‌های فضا آگاه باشید. 

به این فکر کنید که آیا به یک اتاق جلسه سرپوشیده نیاز دارید؟ آیا قصد دارید محصولات خود را در غرفه نمایش دهید؟ چقدر فضای غرفه را اشغال می کنند، آیا به انباری یا اتاق کارکنان نیاز دارید؟ به چند میز اطلاعات نیاز دارید؟ و اینکه آیا به فضایی برای یک کانتر پیشخوان نیاز خواهید داشت؟

 این عناصر مهم به سازماندهی تدارکات در غرفه به طور مستقیم در طول نمایشگاه کمک خواهند کرد. همچنین، اطلاعات مربوط به مناطق الزامی مدنظر شما در غرفه باید به فرد طراحی که غرفه نمایشگاه را ترسیم می کند، یا در صورتی که شرکت تبلیغاتی طرح را برای شما انجام می دهد؛ داده شود.

ارائه طرح اولیه به طراح تخصصی غرفه نمایشگاه

در صورتی که نمی دانستید طراحی غرفه های نمایشگاهی توسط طراح خاصی طراحی شده است. هر طراح نمی تواند برای طرح های غرفه نمایشگاهی آینده طرح بکشد. زیرا حتی اگر طرح را دوست داشته باشید، تولید ممکن است به سادگی آن را زنده نکند، زیرا بسیار خارق العاده و فقط برای یک تصویر در صفحه کامپیوتر مناسب خواهد بود. طراحان غرفه باید همه این نکات ظریف را بدانند تا بعداً پول خود را دور نریزید. 

توصیه می شود میزان بودجه ای را که قصد دارید برای ساخت غرفه صرف کنید به طراح بگویید زیرا باید موافقت کنید که تخیل طراح می تواند بر توانایی سازندگان برای استفاده از مواد ارزان قیمت یا یافتن تزئینات منحصر به فرد نشان داده شده در تصویر بیشتر باشد.

 

طراحی غرفه نمایشگاه

ساخت غرفه نمایشگاه بر اساس طراحی مورد نظر شما

از اینجا به بعد در صورت سپردن کار به یک آژانس تبلیغاتی حرفه ای مانند داناک، برای شما ساده است – شما طرح را به آژانس نمایشگاهی می دهید. بهترین راه حل این است که سازنده طرح شما را خودش ترسیم کند، با در نظر گرفتن تمام تفاوت های ظریف توسعه آینده، پلان طبقه شما و بودجه ای که در اختیار دارید. اگر از مبلغ ساخت طرح انتخابی راضی هستید، شرایط پروژه را مذاکره کرده و معامله می کنید. 

در این مرحله، شما به عنوان مدیر پروژه با یکی از کارمندان توسعه دهنده شرکت ارتباط برقرار کرده و نکات ظریف آماده سازی و اجرای پروژه را روشن خواهید کرد. اگر غرفه ساز خدمات مدیریت پروژه را به شما ارائه دهد، خوش شانس هستید! 80 درصد تمام کار شما بر دوش پیمانکار خواهد افتاد.

 

اجاره و خرید تجهیزات نمایشگاهی

آیا طرح شما شامل عناصر یا تجهیزاتی بود که توسط سازنده غرفه ارائه نشده بود؟ سپس باید خودتان پیمانکاران را پیدا کنید و ترتیب تحویل و نصب به موقع در غرفه نمایشگاه را بدهید. برای مثال ما خودمان این خدمات را برای شما ارائه کرده و بهترین و کامل‌ترین تجهیزات نمایشگاهی را در اختیار داریم وظیفه ما این است که همه چیزهایی را که در طرح شما به تصویر کشیده شده است پیدا کنیم و ترتیب نصب به موقع را بدهیم. ما تمامی مراحل و روند پیشرفت کار را به شما اطلاع خواهیم داد.

حال که غرفه ساخته شده است، زمان تحویل آن به محل نمایشگاه و مونتاژ آن فرا رسیده است. این مرحله از کار معمولا توسط غرفه ساز نمایشگاه انجام می شود، وظیفه اصلی شما کنترل ددلاین ها و ارتباط با مدیر مسئول طرف پیمانکار خواهد بود. 1-2 روز قبل از افتتاح نمایشگاه به غرفه سازی بیایید. ممکن است نیاز به نظارت بر پیشرفت کار و رفع برخی کاستی ها داشته باشید که همیشه در هنگام نصب غرفه نمایشگاه واقعی اجتناب ناپذیر است.

مدیریت فرآیند غرفه سازی

این یک نکته جداگانه در توصیه های ما نیست. این فرآیندی است که در تمام مراحل ساخت غرفه نمایشگاهی حائز اهمیت است. ارتباط و کنترل ضرب الاجل تا پایان نمایشگاه و جمع بندی نتایج شرکت بر عهده شما خواهد بود. اگر سؤالی دارید، می‌توانید از مشاوران مجرب داناک راهنمایی بگیرید.