Skip to content

طراحی و چاپ

تأثیر طراحی و چاپ بر روی محصولات در بازار

با توجه به روند پیشرفت تبلیغات به صورت آنلاین ،همچنان صنعت طراحی و چاپ، از محبوبیت بسیاری برخوردار است. پیشرفت روزافزون صنعت چاپ در تمامی زمینه ها از جمله: طراحی تخصصی بر روی انواع اشیاء و بسته بندی انواع محصولات، ساخت کاتالوگ های محصولات، بنرهای تبلیغاتی موجود، ست اداری، کارت ویزیت، بروشور، طراحی لوگو  در تمامی صنایع و شرکت ها بر محبوبیت این صنعت افزوده است. هدف اصلی در  صنعت چاپ و طراحی، افزایش رضایتمندی مشتریان است. بسیاری شرکت ها و افراد از محصولات چاپی برای هدیه دادن استفاده میکنند. 

می توان از صنعت تبلیغات طراحی و چاپ به طور متنوعی بسته به نوع محصول و منطقه استفاده کرد. به طور مثال اگر قصد معرفی خدمات و ارائه محصولات یک فروشگاه یا برخی از رویدادهای فرهنگی را دارید باید از تراکت استفاده کنید. یا برای معرفی محصول خود میتوانید از بروشور که حاوی تمام اطلاعات محصول است و داخل بسته بندی آن دارد استفاده نمائید. طراحی لوگو نیز میتواند به عنوان یک نماد برای معرفی شرکتتان استفاده شود.
در طراحی هر یک از موارد بالا، هرچه خلاقیت و کیفیت بالاتر باشد میتواند وجه تمایز محصول شما با محصولات نظیر در بازار باشد. به طور مثال در طراحی و چاپ  کاتالوگ های تبلیغاتی عموماً  بهتر است از تصاویر و طرح های جذاب برای معرفی استفاده شود اما در بروشورها میتوان علاوه بر تصاویر از نقشه شماتیک محصولات هم استفاده کرد. محصولاتی که جهت کاربردهای مختلف چاپ و طراحی می شوند بهتر است دارای خصوصیاتی نظیر: خلاصه ای کوتاه در توضیحات محصول،قابل حمل بودن، توانایی برقرار کردن ارتباط با مشتری، ترکیب مناسبی از تصویر با متن و در نهایت کاربردی بودن باشد.

نکات مهمی که در طراحی و چاپ محصولات باید بدانید

برای رسیدن به یک نتیجه دلخواه در زمینه طراحی و چاپ محصولات توجه به نکات زیر بسیار حائز اهمیت است:

  • بهتر است قبل از چاپ، مخاطبان خود را بشناسید و طراحی را طبق بازار هدفتان برنامه ریزی کنید.
  • از محصولی برای چاپ و تبلیغ استفاده کنید که مطابق با هدف شما باشد. به عنوان مثال چاپ سر رسید برای بانک ها و یا کاتالوگ برای معرفی محصول که به خوبی هدف شما را بیان کند.
  • یکی از مهم‌ترین اصول، طراحی است. بهتر از طرح هایی استفاده کنید که محصول شما را متمایز و خاص جلوه دهد و  دارای جذابیت و گیرایی بالایی باشند.
  • بهتر است از بهترین و باکیفیت ترین نوع متریال به طور مثال نوع کاغذ، وزن و رنگ برای طرح خود استفاده کنید.
  • اغلب بر روی تراکت ها، بنرهای تبلیغاتی، بروشورها  از جملاتی نظیر تخفیف در زمان محدود استفاده می شود که بسیار تأثیر گذار هستند.
ما را دنبال کنید :

نمونه کارها