Skip to content

انواع غرفه نمایشگاهی و تفاوت آنها

انواع غرفه نمایشگاهی

اهمیت طراحی غرفه های نمایشگاه

انواع غرفه نمایشگاهی

غرفه نمایشگاهی خودساز

اگر به دنبال خاص بودن و  جدا کردن خود از جمعیت هستید، یک غرفه نمایشگاهی خودساز که در واقع سفارشی است؛ دقیقا همان نوع غرفه‌ ای  است که می‌خواهید. زیرا این غرفه‌ها را می‌توان مطابق با نیازهای شما دقیقاً همانطور که می‌خواهید ساخت. بسیار مهم است که اولویت های خود را با سازنده غرفه خود در میان بگذارید تا آنها بتوانند بهترین راه حل های خود را ارائه دهند تا بتوانید بیشترین بهره را از غرفه خود ببرید و به نتیجه دلخواه خود برسید.

غرفه خودساز

مزایای غرفه های خودساز

 

حداکثر تاثیر

شما این انعطاف را دارید که با ادغام آن با عناصر معماری، برندسازی را به هر سطحی اضافه کنید تا نتیجه ای بسیار حرفه ای داشته باشید که نشان دهنده شرکت شما باشد. این می‌تواند برای دستیابی به سیستم‌های دیگر مشکل باشد، بنابراین اگر نام تجاری برای تصویر شما مهم است، این کار به شما کمک خواهد کرد.

مزایای بلند مدت روابط عمومی

یک غرفه سفارشی در معرض دید عالی قرار می‌گیرد و مردم در مورد غرفه شما صحبت می‌کنند – این امر باعث جلب توجه رسانه‌ها می‌شود که می‌توانند اخبار را منتشر کنند. این به نفع شرکت‌های نوپا و تاسیس‌شده است، زیرا می‌توان از این قرار گرفتن برای کمپین‌های بازاریابی آتی استفاده کرد و آگاهی را افزایش داد که غرفه شما غرفه‌ای است که هنگام شرکت در رویدادها باید از آن بازدید کنید، این یک سناریوی برد-برد است.

حذف رقبا

همه شرکت ها یک فرآیند تصمیم گیری مشابه را طی خواهند کرد. آیا آنها باید ریسک کنند و بزرگ شوند یا با خیال راحت بازی کنند و کوچک شوند؟ هنگامی که در مقابل رقبای خود قرار می گیرید (گاهی اوقات دقیقاً در کنار یکدیگر)، می خواهید مورد حسادت رقبای خود قرار بگیرید و مطمئن شوید که شما هستید که اکثریت بازدیدکنندگان غرفه خود را جذب می کنید و نه بازدیدکنندگان آنها.

معایب غرفه های خودساز

 

مقرون به صرفه نیستند

در مقایسه با سایر گزینه های غرفه، یک استند سفارشی هزینه بیشتری خواهد داشت زیرا اگر قصد استفاده مجدد از غرفه را دارید، هزینه ساخت سفارشی، حمل و نقل پالت شده، کار در محل و هزینه های ذخیره سازی احتمالی پس از رویداد را پرداخت خواهید کرد. شما فقط باید تاثیر بصری کلی و نرخ تبدیل آن را در مقابل سایر گزینه های داشتن چیزی استانداردتر بسنجید. بنابراین ممکن است به این فکر کنید که غرفه های نمایشگاهی چقدر هزینه دارند. خوب، هر غرفه‌ساز بر اساس نحوه عملکردشان هزینه‌های متفاوتی دریافت می‌کند، بنابراین ما پیشنهاد می‌کنیم فقط با چند نفر تماس بگیرید و بدانید که آنها چه چیزی می‌توانند به شما ارائه دهند.

زمان ساخت و تحویل طولانی

از آنجایی که اجزای سفارشی معمولاً برای هر غرفه متفاوت است، برای پوشش چندین مرحله مانند طراحی، نقشه های مهندسی، در دسترس بودن متریال و زمان ساخت به زمان اضافی نیاز است. همه این عوامل باید در نظر گرفته شوند، بنابراین اگر آن را خیلی دیر ترک کنید – هیچ تضمینی وجود ندارد که آنچه شما دنبال می کنید در بازه زمانی مشخص قابل اجرا باشد. بسته به پیچیدگی ساخت، شما باید به مدت زمان 2 تا 4 ماه نگاه کنید.

مخرب برای محیط زیست

اکثر غرفه های خودساز سفارشی از ام دی اف (که معمولاً قابل استفاده مجدد نیست) تولید می‌شوند، بنابراین پس از پایان رویداد (بدون برنامه ریزی برای نگه داشتن هیچ یک از اجزاء)، آنها به قطعات صاف تقسیم می شوند و در سطل های سطل ریخته می شوند و سپس گرفته می شوند. دور به مرکز مدیریت  یا محل دفن زباله.

 

غرفه نمایشگاهی پیش ساخته

غرفه‌های پیش ساخته همان طور که از نامگذاری آنها پیداست؛ غرفه های نمایشگاهی هستند که از پیش مراحل طراحی و ساخت را گذرانده و آماده‌اند. غرفه‌های نوع پیش‌ساخته با توجه به نیاز، نوع کسب و کار، محدودیت های فضا و …. مختص شما مونتاژ و نصب خواهند شد.  غرفه های پیش ساخته خود انواع مختلفی چون: مدولار، ماکسیما، اسپیس فریم، پنل آلومینیومی و …. دارند که در ادامه به معرفی برخی از آنها خواهیم پرداخت:

غرفه نمایشگاهی مدولار

غرفه های نمایشگاهی مدولار که با عنوان پاپ آپ قابل حمل یا پرتابل نیز شناخته می شوند؛ گزینه‌ای عالی برای شرکت هایی هستند که بودجه نسبتاً کمی دارند اما همچنان می‌خواهند غرفه‌ای داشته باشند که تأثیر بصری قابل توجهی ارائه دهد. غرفه های نمایشگاهی مدولار مجموعه ای از اجزای قابل حمل هستند که به یکدیگر متصل می شوند تا یک غرفه نمایشگاهی واحد ایجاد کنند. این یک گزینه همه کاره است! علاوه بر این، می‌توان آنها را به گونه ای تنظیم کرد که با فضای نمایشگاه رزرو شده مطابقت داشته باشند. برای تکمیل غرفه‌های مدولار از انواع تجهیزات نمایشگاهی (صندلی، میز، مبل، انواع استند نمایشگاهی، نمایشگر، یخچال، لوازم پذیرایی و …) استفاده می‌کنند. اما غرفه های مدولار استحکام بالایی نداشته و فقط مناسب نمایشگاه های با فضای بسته هستند.
غرفه مدولار

مزایای غرفه های مدولار

 

ارزان هستند

این نوع سیستم تقریباً از یک نوع جزء لوله آلومینیومی ساخته شده است، به این معنی که تولید انبوه اجازه می دهد تا هزینه ها پایین بماند. این یک سیستم کلیکی است، بنابراین برای اینکه بتوانید اینها را کنار هم قرار دهید نیازی به تجربه کسی نیست و از آنجایی که آنها در یک کیسه بسته بندی می شوند، می توانید به راحتی آنها را با دست به داخل و خارج ببرید. هیچ چیزی مانع از استفاده مجدد از آن در رویداد بعدی شما نمی شود، بنابراین در هزینه های اولیه بسیاری صرفه جویی شده است.

حمل و نصب آسان

این کاربرپسندترین گزینه موجود است، بدون سازنده، بدون شرکت حمل و نقل و بدون دسترسی به اسکله بارگیری مورد نیاز است. این به این دلیل است که اجزای آن همه جمع و جور، سبک وزن هستند و در یک کیف حمل دستی مناسب بسته بندی می شوند. شما همچنین در وقت خود صرفه جویی می کنید زیرا این اجزای پاپ آپ را می توان در عرض چند دقیقه نصب کرد، بنابراین می توانید زمان بیشتری را برای آماده شدن برای زمانی که رویداد زنده است صرف کنید.

قابل استفاده مجدد

به دنبال تغییر نام تجاری هستید؟ نترسید – تنها کاری که باید انجام دهید این است که بنر چاپی جدید تهیه کنید و فقط از چارچوب استفاده مجدد کنید. این یک ویژگی عالی برای صرفه جویی در هزینه های شما است. شما همچنین انعطاف‌پذیری اضافه کردن پیوست‌ها را برای بهبود ظاهر بصری غرفه نمایشگاه تجاری مدولار خود دارید، بنابراین اگر به دنبال نمایشگاه در مکان دیگری هستید، می‌توانید آن را فقط با افزودن یا حذف اجزای مورد نیاز تغییر دهید.

معایب غرفه های نمایشگاهی مدولار

 

تاثیر بصری محدود

این اجزای پاپ آپ برای غرفه های با اندازه کوچکتر عالی هستند، اما زمانی که غرفه خود را به 6×6 ارتقا می دهید – ممکن است از نظر تأثیر بصری کمی ضعیف تر به نظر برسند زیرا با فضای اضافی به اجزای بیشتری برای پر کردن آن نیاز خواهید داشت. و می تواند بیشتر در جنبه های آشفته همه چیز ظاهر شود. در شرایط خاص، ممکن است چندین شکاف بین دیوارها داشته باشید، که می تواند باعث شود غرفه کلی شما تاثیرگذاری کمتری داشته باشد.

نیاز به زمان دارد

مانند تمام غرفه ها، بسته به اندازه غرفه شما و پیچیدگی آن، زمان صرف شده برای حمل و نقل، نصب، و برچیدن آن خواهد بود و ممکن است نیاز به یک دست اضافی برای کمک به سرعت بخشیدن به فرآیند داشته باشد. همچنین می‌توانید زمانی را برای مونتاژ کردن قطعات در دفتر خود اختصاص دهید تا مطمئن شوید که همه کار می‌کنند تا زمان را در محل برای کشف نحوه مونتاژ آن تلف نکنید.

 

غرفه نمایشگاهی ماکسیما

غرفه نمایشگاهی ماکسیما به عنوان غرفه اقتصادی مدولار شناخته می‌شود. یک نوع ساخت پایه قابل تنظیم قابل انعطاف با سادگی و اجرای آن آسان است. با استفاده از این عناصر استاندارد منعطف می‌توانیم پایه‌هایی را برای هر ناحیه ایستاده با اندازه‌های مختلف آماده کنیم. امکان ادغام رنگ و نور در این ترکیب، با استفاده از غرفه های ماکسیما، به طرز شگفت انگیزی رضایت هر غرفه داری را جلب می کند.

تیم طراحی داناک طراحی قالب غرفه ماکسیما را مطابق با نیازهای هر غرفه دار آماده می کند. از آنجایی که هر مشتری نیازهای منحصر به فرد خود را در طراحی استند دارد، تمام قسمت های استند ماکسیما انتخاب و اضافه می شود.