Skip to content

تاثیر رنگ ها در غرفه های نمایشگاهی

تاثیر رنگ ها در غرفه های نمایشگاهی

رنگ‌ها تاثیر بسیار زیادی برای افزایش بازدید در غرفه نمایشگاهی شما دارند و شما نمی توانید تاثیر رنگ ها را دست کم بگیرید. چندین مطالعه موافق هستند که رنگ مهمترین نشانه بصری برای تأثیرگذاری بر خریداران است. رنگ نقش بسیار زیادی در تعیین حال و هوا و موضوع هر طراحی غرفه نمایشگاهی دارد. ترکیب رنگ نادرست در هر طرحی حال و هوای بیننده را می شکند. ترکیب مناسب رنگ ها برای شناخته شدن برند شما بسیار مهم است. استفاده صحیح از رنگ در فضای برندینگ می تواند توجه را به نکات مهم بصری جلب کند. این موضوع طرح غرفه نمایشگاهی شما را منتقل می کند و آن را فوراً قابل تشخیص می کند. بنابراین چگونه از رنگ برای غرفه نمایشگاهی خود استفاده می کنید؟ داشتن درک اولیه از نحوه عملکرد رنگ به شما کمک می کند تا بفهمید چرا برخی از طرح های پایه کار می کنند. شما می توانید این دانش را هنگام برنامه ریزی کمپین های بازاریابی آینده خود به کار ببرید. در اینجا داناک سه ایده عالی برای رنگ وجود به شما پیشنهاد میکند:

از رنگ مشکی برای تاثیرگذاری استفاده کنید


مشکی اغلب به عنوان یک رنگ پیچیده در نظر گرفته می شود. برندها اغلب از رنگ مشکی استفاده می کنند تا محصولات خود را متمایز و جذاب نشان دهند. با اکثر رنگ ها به خصوص سفید کار می کند. اگر می خواهید گرافیک غرفه نمایشگاهی شما اقتدار و موقعیت را به شما منتقل کند، ترکیب رنگ مشکی به شما در رسیدن به آن کمک می کند.

 

از رنگ نارنجی برای ایجاد انرژی استفاده کنید


نارنجی به معنای اشتیاق، سرگرمی و انرژی است. اغلب می بینید که برندهای مخصوص کودکان و نوجوانان رنگ نارنجی را تا حدی در برند خود گنجانده اند. شما می توانید همین کار را برای القای نشاط در شرکت کنندگان خود انجام دهید. حتی می توانید با استفاده از طرح رنگ نارنجی در یونیفرم کارکنان خود را دوستانه تر و قابل دسترس تر نشان دهید.

 

از قرمز برای شادابی استفاده کنید


تأثیری که رنگ قرمز بر روان دارد به خوبی مستند شده است. قرمز حواس را تحریک می کند. این ساده‌ترین رنگ برای تشخیص است، از این رو چراغ‌های راهنمایی و علائم توقف در سراسر جهان از آنها استفاده می‌کنند. از رنگ قرمز برای بنر آویزان خود استفاده کنید تا غرفه شما برای شرکت کنندگان در سراسر نمایشگاه تجاری قابل مشاهده باشد.


فراتر از رنگ های اصلی نگاه کنید


این سناریو را در نظر بگیرید، شما می خواهید از رنگ استفاده کنید تا طراحی غرفه نمایشگاهی خود را هیجان انگیزتر نشان دهید. اما طرح رنگ برند شما فضای کافی برای اضافه کردن رنگ بیشتر برای شما باقی نمی گذارد.

 انتخاب رنگ های جانبی

 

ساده است، شما رنگ هایی را انتخاب می کنید که مشابه رنگ های برند اصلی شما هستند. رنگ های مشابه رنگ هایی هستند که به خوبی با هم جفت می شوند. یک مثال خوب غروب خورشیدی است که هر روز می بینید، که ترکیبی از زرد و نارنجی برای ایجاد ظاهری غنی و هماهنگ است. یافتن رنگ های مشابهی که با رنگ مورد نظر شما مطابقت دارند، آسان است، چندین چرخ رنگ وجود دارد که می توانید به صورت آنلاین پیدا کنید تا شما را راهنمایی کنند. می توانید از چرخ رنگ ساده RBG یا CMYK برای کمک به شما استفاده کنید. هر دو توسط طراحان صنایع مختلف استفاده می شوند و هیچ یک از چرخه های رنگ برتری ندارند.


جذابیت زیبایی شناختی خود را افزایش دهید


کار زیادی نمی توانید با رنگ لوگوی برند خود انجام دهید. اما می‌توانید با رنگ‌های دیگر برای گرافیک غرفه نمایشگاهی خود در اطراف لوگوی خود بازی کنید. اگر لوگوی شما سبز است، رنگ های اطراف مانند قرمز یا زرد به بیرون آمدن و سه بعدی شدن آن در پس زمینه کمک می کنند. استفاده از رنگ های مکمل را به دیوارهای غرفه نمایشگاهی خود محدود نکنید. شما می توانید از آن رنگ ها برای لوازم جانبی غرفه، تجهیزات و حتی یونیفرم کارکنان غرفه خود استفاده کنید. با احتیاط، باید از چند رنگ استفاده نکنید، بهترین کار این است که رنگ‌های برند اصلی خود را با رنگ‌های مختلف از یک رنگ مکمل ترکیب کنید.
سایر مواردی که باید برای غرفه های نمایشگاهی در نظر گرفت
فراتر از دیوارها، بنرها و گرافیک غرفه های نمایشگاهی، باید کفپوش، پیشخوان، لباس فرم و اقلام هدیه را نیز در نظر بگیرید. همانطور که به اختصار اشاره کردیم، یونیفرم های هماهنگ رنگ متناسب با رنگ های طراحی غرفه نمایشگاهی شما می توانند شما را به شکلی جذاب و خاطره انگیز متمایز کنند. مزیت دیگر این است که کارکنان شما می توانند برای شرکت کنندگان در هنگام تبلیغ برند شما قابل شناسایی باشند. کفپوش غرفه شما جنبه دیگری است که می توانید با رنگ آن را تقویت کنید. به عنوان مثال، زمانی که ما یک غرفه برای رایدسل طراحی کردیم، خلاصه ما این بود که طراحی غرفه نمایشگاهی آنها باید تازه به نظر برسد و آرامش بخش باشد. بنابراین ما از فرش‌های سبز رنگی استفاده کردیم که با کفپوش سفید ترتیب داده شده بودند تا این احساس را در شرکت‌کنندگان ایجاد کنیم.

 

ترکیب رنگ ها


تئوری رنگ به خودی خود موضوع گسترده ای است، اما ما چند روش مفید برای استفاده از رنگ برای غرفه های نمایشگاهی را پوشش داده ایم. موضوعات بسیار بیشتری وجود دارد که در مقالات بعدی بررسی می شود. اما ما امیدواریم که نکاتی که به آن پرداختیم، درک شما را در مورد اینکه چگونه رنگ می‌تواند تفاوت بزرگی در درک غرفه‌های نمایشگاهی ایجاد کند، ایجاد کرده باشد.