Skip to content

چرا باید در نمایشگاه شرکت کنید؟

تاثیر نمایشگاه

شرکت در نمایشگاه فواید بسیاری برای کسب و کار شما خواهد داشت. حضور در نمایشگاه، خواه کوچک یا بزرگ، داخلی یا بین المللی برای شما ابزار قدرتمندی برای دسترسی به مشتریان قدیمی، فعلی و ملاقات با مشتریان جدید را در اختیارتان قرار می‌دهد تا بتوانید برندی قابل اعتماد بسازید.

مزایای حضور در نمایشگاه

کسب و کارهای بسیاری به دلیل هزینه‌های این کار، در نمایشگاه شرکت نمی‌کنند، علی‌رغم اینکه شرکت در نمایشگاه فرآیند کم هزینه‌ای نیست اما مثل بیشتر روش‌های بازاریابی، اگر با روش بهینه باشد می‌تواند گزینه ای بسیار موثر باشد.
طبق بررسی‌ها و نظرسنجی‌های صورت گرفته از مشتریان داناک فواید شرکت در نمایشگاه در 4 عنوان مطرح گردید:

1- ایجاد فرصت‌های هدفمند و پرسود برای فروش

با تعیین یک استراتژی مناسب، هر نمایشگاهی که در آن شرکت می کنید می تواند مشتریان شما را به  طور هدفمندی افزایش دهد. شرکت مردم در نمایشگاه نشان دهنده تمایل آنها به استفاده از محصولات یا خدمات در حوزه شما می باشد. به عبارت دیگر ملاقات چهره به چهره با چنین افرادی بسیار ارزشمند تر از جستجوی نام‌ها و شماره تلفن‌های بانک اطلاعات تجاری هستند!‌

پروژه غرفه سازی شرکت داناک برای بومیرو

2- آموختن فعالیت‌های موثر و فعالیت‌های غیر موثر

نمایشگاه‌ها فرصت ایده‌آلی هستند تا ببینید صنعت شما وارد چه مسیری شده است. برای درک این موضوع از غرفه خود خارج شوید و در نمایشگاه قدم بزنید تا ببینید که رقبای شما چه کارهای درست و یا نادرستی انجام می‌دهند، چه نوع هدایای تبلیغاتی را مردم به خاطر میسپارند و کدام را فراموش می‌کنند، ببینید که کدام غرفه‌ها جذاب تر هستند، چه مواردی مورد توجه  مردم از غرفه‌ها هستند و روش آنها را بیاموزید. از قیمت‌ها و پیشنهادهای ویژه رقیبانتان یادداشت برداری کنید تا با پیشنهادهای خودتان مقایسه کنید، خودتان را به عنوان مشتری معرفی کنید و ببینید که رابطه فروشندگان دیگر با شما چگونه است و اهدافشان چیست. در انتها همه  این موراد را برای خودتان  بایگانی کنید و با  متد و روش‌های خود مقایسه کنید.

3- رشد و توسعه برند

برندینگ بخش گسترده و مهمی از مفهوم تجارت است، به خصوص در صنایعی که اعتماد و شهرت نقش اصلی در آنها ایفا می‌کنند. شرکت در یک نمایشگاه راه فوق بسیار خوبی است برای اینکه به صنعت خود بگویید که شرکت شما یک مجموعه جدی، قابل اعتماد و به اندازه کافی بزرگ است که توانایی حضور در نمایشگاه‌ها و کنفرانس ها را دارد.

4- فروش نزدیک بدون ایجاد مزاحمت

همیشه فروش مستقیم به روش حضوری، تلفنی و یا ایمیل خوب نیست، بعضی افراد فروش مستقیم را به عنوان نقض حریم شخصی می‌بینند و برای برخی، تماس‌های فروشندگان آزار دهنده است.

صرف‌نظر از اینکه محصول یا خدماتی که ارائه می دهند تا چه اندازه برای مخاطب ارزشمند است شرکت در نمایشگاه به تیم فروش شما فرصت بی سابقه‌ای می‌دهد تا به جنبه‌های مهم و بدون استرس و اضطراب که مشخصه‌های فروش مستقیم سنتی است، دست پیدا کنند.

 

چه مواردی را باید برای شرکت در نمایشگاه رعایت کنیم؟

شرکت در نمایشگاه برای بازاریابی هر چه بهتر و بیشتر قوانینی دارد که بهتر است رعایت شود از جمله:

الف) کاتالوگ و بروشور

کاتالوگ‌ها و بروشورها انتقال‌دهنده اطلاعات محصولات و خدمات شرکت‌ شما هستند. شما هم تجربه کرده‌اید که در نمایشگاه انبوهی از کاتالوگ‌ها و بروشورها را می‌بینید. بیشتر کاتالوگ‌ها و بروشورها اغلب استفاده چندانی برای مخاطبان نداشته و دور ریخته می‌شود. پس دقت کنید که کاتالوگ خود را باید گونه‌ای طراحی کنید که حمل آسانی داشته باشد وزن سنگین کاتالوگ یکی از دلایل نگرفتن و یا به‌سرعت دور انداختن آن است. از طرفی سعی کنید محصولات و یا خدمات را با زبانی ساده و قابل‌فهم برای طیف مخاطبان هدف بازگو شود. کاتالوگ و بروشور نباید بیش از حد بزرگ یا کوچک باشد. طراحی کاتالوگ نیز اهمیت زیادی دارد باید طراحی به‌گونه‌ای باشد که نظر افراد را جلب کرده و آن‌ها را ترغیب به دیدن کاتالوگ کند.

ب) غرفه متفاوت

تعداد زیادی غرفه در نمایشگاه‌ها وجود دارد. غرفه‌های ساده که مشابه یکدیگر هستند معمولاً افراد زیادی را جذب نمی‌کنند هر چند محصولات و خدمات خوبی را نیز ارائه دهند. این غرفه‌ها برای متقاعد کردن افراد برای ورود به غرفه می‌بایستی تلاش زیادی بکنند. اما غرفه‌های جذاب و متفاوت خود به خود باعث جذب بازدیدکنندگان به سمت خود می‌شوند. پس به‌کارگیری خلاقیت در طراحی غرفه یکی از پارامترهای تأثیرگذار برای هر چه بیشتر شدن افراد در غرفه است. هدف اصلی تیم غرفه‌سازی داناک طراحی و ساخت متفاوت و جذاب غرفه  متناسب با  بازار و مشتریان شماست.

پروژه غرفه سازی شرکت داناک برای چوبنی

ج) آموزش پرسنل

برخورد اول همواره در ذهن‌ها باقی می‌ماند. پس باید کارمندان حاضر در غرفه پیش از حضور در نمایشگاه با نحوه برخورد با افراد آشنا باشند. پر انرژی بودن ارائه دهندگان محصول نیز تأثیر زیادی روی بازدیدکنندگان می‌گذارد. علاوه بر آن، کارمندان حتماً باید با محصولات و خدمات شرکت آشنا بوده و درک عمیقی از ‌آن داشته باشد. کارمندان تصویر شرکت هستند و باید بتوانند تعامل خوبی با افراد داشته باشند. برای این منظور داناک میتواند برای آموزش و یا  حتی تامین پرسنل نمایشگاهی کمک شایانی به شما بکند.

د) اطلاع رسانی

افراد زیادی در شبکه‌های اجتماعی در حال فعالیت و گشت‌زنی هستند. اطلاع رسانی در این شبکه‌ها منجر به آگاهی فالوورها شده و احتمال ترغیب به  شرکت و حضور افراد در نمایشگاه را بیش از پیش افزایش می‌دهد.

ه) نمایش عکس و فیلم

به‌هرحال استفاده از عکس و فیلم جاذبه‌های بصری غرفه را زیاد می‌کند. قطعاً دیدن فیلمی از محصولات شرکت و نحوه استفاده از آن‌ها برای بازدیدکنندگان جذاب است و می‌تواند برای مدتی آن‌ها را در غرفه نگه دارد. مانیتورهای مورد استفاده باید متناسب با فضای غرفه باشد. مسلماً مانیتورهای بزرگ جذابیت بیشتری برای مخاطبان ایجاد می‌کنند. علاوه  بر سایز مانیتور؛ کیفیت و نوع تیزرهای آماده شده نیز می‌تواند تاثیر به سزایی در جلب نظر ناظرین داشته باشد. خرید این  مانتیورها و یا دیگر تجهیزات نمایشگاهی توجیح  مالی برای کسب و کارها ندارد! در اینجا باز هم تیم داناک در کنار شماست. یکی از خدمات قابل ارائه  ما برای شما  اجاره  تجهیزات نمایشگاهی به‌روز و با کیفیت است تا نگرانی شما از بابت تامین این تجهیزات را بر طرف کند.

غرفه سازی شرکت داناک برای بیک بیوتی

در انتها باید برای حضور در نمایشگاه‌ها چه داخلی و چه نمایشگاه بین المللی برنامه‌ریزی کرد. شرکت در نمایشگاه بدون برنامه قبلی نه تنها منجر به بازاریابی مؤثر نمی‌شود بلکه ممکن است اثر معکوس نیز داشته باشد و بسیاری از مخاطبان دید منفی نسبت به شرکت و محصولات آن پیدا کنند.

مشاوران داناک در کنار شما هستند تا در مسیر بسیار مهم و موثر حضور در نمایشگاه راهنما و همراه خوبی برایتان باشند.