Skip to content

انواع متریال ساخت غرفه های نمایشگاهی

متریال ساخت غرفه نمایشگاهی

شما شرکت کننده محترم در نمایشگاه، برای داشتن یک غرفه نمایشگاهی زیبا و بی نقص که توجه زیادی را جلب و برند شما را تا میزان قابل توجهی معرفی کند، باید معیارهای زیادی را در نظر بگیرید. در این مورد به خصوص، نکته خیلی مهم همچنان زیبایی شناسی  محصول نهایی است، به ویژه  متریال یا موادی و مصالحی که برای ساخت غرفه های نمایشگاهی انتخاب می کنید.

بسته به هدف و خط مشی کسب و کارتان، باید از متریال غرفه سازی نمایشگاهی مناسبی استفاده شود  تا همزمان با حفظ استانداردها و کیفیت لازم؛ بیشترین بازدهی ممکن هم قابل تضمین باشد.

 برای شرکت در نمایشگاه های تجاری جهت ارتقاء تصویر و برند تجاری خود با موفقیت، باید مراحل زیر را دنبال کنید:
 

– ثبت فضای غرفه نمایشگاهی: پس از ثبت روش مشارکت در کمیته برگزاری نمایشگاه، شما باید قبل از اقدام به طراحی و ساخت غرفه، محل و ابعاد برپایی غرفه را تعیین و ثبت کنید.

– طراحی غرفه:  جذب و جلب توجه بازدیدکنندگان نه تنها به دلیل موقعیت مکانی مناسب، بلکه به لطف طراحی زیبای غرفه نمایشگاهی شما امکان پذیر خواهد بود. بنابراین، کسب و کارها باید یک تیم با تجربه در زمینه طراحی غرفه نمایشگاهی بیابند تا اثری خلاقانه خلق کنند که درمیان صدها غرفه نمایشگاهی دیگر برجسته شوند.

– انتخاب محصولات برای نمایش: اینها می‌توانند محصولات برجسته – خدمات، محصولات جدید در نمایشگاه راه اندازی شوند. بسته بندی مدرن، طراحی لیب و انتخاب هدایای تبلیغاتی خلاقانه، تصویر کسب و کار شما را نشان می دهد. علاوه بر این، چیدمان و چیدمان محصولات نیز باید منطقی باشد تا توجه مشتریان بالقوه و همچنین بازدیدکنندگان را به خود جلب کند.

انواع متریال غرفه سازی نمایشگاه

طراحی غرفه نمایشگاهی معمولا به 3 قسمت کف، دیوارها و دکوراسیون تقسیم می‌شود. بنابراین، بیشتر متریال مورد نیاز به 3 گروه کاربردی تقسیم می‌شود که در آن یک غرفه نمایشگاهی کامل ساخته می‌شود.

متریال کفپوش غرفه نمایشگاهی

امروزه استفاده از کفپوش های پلاستیکی یا چوبی دو متریال مناسب برای غرفه های نمایشگاهی هستند. از آنجا که معمولاً محل رویداد نمایشگاه‌ها آجری یا از سیمان هستند، بنابراین صاحبان کسب و کارها می توانند از دو ماده محبوب بالا، یعنی چوب یا پلاستیک انتخاب کنند. با این حال، توصیه می شود برای استفاده از مناسب ترین متریال به طراحی کلی تکیه کنید.

مصالح مناسب ساخت دیوار غرفه نمایشگاه

برای ساخت دیوار غرفه های نمایشگاهی از متریال متداول زیادی مانند فورمکس، میکا، ام دی اف، … استفاده می‌شود. دیوارهای فورمکس توسط اکثر مشاغل برای طراحی غرفه‌های نمایشگاهی استفاده می‌شود. زیرا این ماده دارای مزایای بسیاری مانند:

– وزن سبک، تحمل خوب

– جابجایی و حمل و نقل آسان

– عایق صوتی موثر

– تضمین موارد ایمنی در هنگام استفاده

– قیمت مناسب و اقتصادی

متریال تزئینی ساخت غرفه های نمایشگاهی

پس از تکمیل ساخت کف و دیواره های غرفه نمایشگاهی، دکوراسیون نیز نیاز به توجه و تمرکز کافی دارد. مواد تزئینی به غرفه کمک می‌کنند تا شمایل کلی غرفه شما از نظر رنگ ها و تصاویر غنی‌تر و چشم نوازتر شود، به عنوان پس زمینه‌ای برای  نمایش محصولات مورد نظر و مهم برای کسب و کار شما.

نکات مهم انتخاب متریال غرفه سازی نمایشگاهی

– تضمین کیفیت

کیفیت مصالح ساخت غرفه نمایشگاهی بسیار مهم است، برای ایجاد غرفه ای زیبا و هدر نرفتن هزینه ها و انرژی صاحبین صنایع، طراح غرفه باید بهترین مواد را انتخاب کنند.

 

– بودجه کسب و کار چقدر است؟

هر متریال ساخت غرفه قیمت کاملا متفاوتی خواهد داشت، به عنوان مثال: ام دی اف ارزان ترین متریال است، اما آیا برای موضوع و ماهیت محصول کسب و کار شما مناسب است؟ بنابراین بسته به هدف نمایشگاه، ویژگی های محصول، نحوه نمایش محصولات و ….  امکان انتخاب مواد مناسب برای شما وجود دارد.

 اهمیت انتخاب درست متریال ساخت غرفه نمایشگاه

مصالح ساخت در انواع غرفه های نمایشگاهی پیش ساخته و مدولار می تواند تا ½ هزینه های کلی شما را تشکیل دهد (این بودجه شامل ساخت و نمایش غرفه می شود). انتخاب متریال و مصالح سازنده غرفه باید سنجیده و برآورد درست شود تا با بودجه مورد انتظار مطابقت داشته باشد، اما همچنان از کیفیت و زیبایی غرفه نمایشگاه هم کاسته نشود.

 تمام مراحل طراحی تا ساخت غرفه نمایشگاهی خود را به داناک بسپارید و بدرخشید