Skip to content

چک لیست حضور در نمایشگاه

چک لیست شرکت در نمایشگاه

تمام کسانی که در نمایشگاه شرکت می‌کنند موفق نیستند! برنامه ریزی، داشتن استراتژی بازاریابی عالی و طراحی غرفه نمایشگاهی جذاب سه رکن اصلی موفقیت شما خواهد بود

شمارش معکوس برای شرکت در نمایشگاه

همانطور که بارها متذکر شده ایم، نمایشگاه‌ها بزرگترین شانس شما برای معرفی و دیده شدن هستند. فرقی نمی‌کند چه محصول، مهارت یا خدماتی را به نمایش می‌گذارید، این رویدادها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که بستر مناسبی را برای ارائه کسب‌وکارتان به بهترین شکل در اختیار می‌گذارند. درواقع نمایشگاه‌ها امکان ارائه و فروش را برای صنعت و کسب و کار شما به گونه ای فراهم می‌کنند که برای به دست آوردن همان نتیجه از طریق کانال‌های دیگر باید بسیار بیشتر و سخت‌تر تلاش کنید.

داشتن یک برنامه ریزی دقیق از قبل، در موفقیت شما برای شرکت در نمایشگاه بسیار مهم است. در ابتدا جزئیات لجستیکی ممکن است بسیار زیاد به نظر برسند و شما را دچار سردرگمی و اضطراب کنند. اما مهمترین چیز اینست: هنگامی که چنین سرمایه گذاری ارزشمندی را برای بازاریابی انجام می دهید، یک برنامه ریزی خوب و هوشمندانه برای شما و کسب کارتان حیاتی خواهد بود. در صورت نداشتن برنامه ریزی و پیش رفتن مرحله به مرحله طبق آن، تنها چیزی که در انتظرتان خواهد بود هزینه های اضافی و وحشت لحظه آخری است!

وظیفه ما در کانون تبلیغاتی داناک با سال ها تجربه‌ی موفق در صنعت نمایشگاه و آگاهی کامل از تمام چالش ها و مشکلات آن؛ اجرای صفر تا صد ایده‌های شما در طراحی و ساخت انواع غرفه، ارائه انواع تجهیزات نمایشگاهی، در اختیار گذاشتن حرفه‌ای ترین پرسنل نمایشگاهی و خاص ترین هدایای تبلیغاتی برای حضور موثر در نمایشگاه‌ها است. برنامه ریزی همیشه مفید بوده و هست. برای کمک به شما، ما یک لیست اولیه و جدول زمانی برای آماده‌سازی نمایشگاه جمع آوری کرده ایم: با ما همراه باشید 🙂

انتخاب نمایشگاه مناسب کسب و کار شما

هر ساله تعداد زیادی نمایشگاه با عناوین و حوزه‌های مختلف در سراسر ایران برگزار می شود. هنگام در نظر گرفتن اینکه کدام نمایشگاه برای کسب و کار شما مناسب است، باید تکلیف خود را بدانید. یعنی باید تا حد امکان اطلاعاتی را که متناسب با استراتژی بازاریابی شما باشد را بیابید. (با درنظر گرفتن اینکه حتما و حتما  برای مخاطبان هدف شما هم جذاب باشد)

همچنین باید بررسی کنید که کدام یک از رقبای شما در حال حاضر در آن نمایشگاه حضور دارند. شما باید این اطلاعات مهم را از سازمان‌دهندگان رویداد مربوطه دریافت کنید. این نکته هنگام تعیین مکان برای غرفه‌تان و شعارهای بازاریابی شما بسیار مهم است.

تعیین لوکیشن غرفه نمایشگاهی

هنگامی که با برگزار‌کننده نمایشگاه مربوطه تماس گرفتید، آنها فوراً یک پلان دقیق از رویداد، از جمله در دسترس بودن فضای غرفه را برای شما ارسال می‌کنند. نقشه طبقات شامل تمام ورودی و خروجی‌ها، اتاق‌های سمینار، سالن‌های تئاتر و فضاهای مشترک عمومی مانند فضای نشستن و کافه‌ها در نمایشگاه خواهد بود.

جایی که غرفه شما قرار دارد می‌تواند تأثیر زیادی روی تعداد بازدیدکنندگان یا به اصطلاح پاخور غرفه شما داشته باشد، باید اطمینان حاصل کنید که تا حد امکان شرکت‌کنندگان از کنار غرفه شما عبور می‌کنند. در نظر داشته باشید که رزرو زود هنگام برای گرفتن بهترین موقعیت ممکن ضروری است. البته دقت کنید، موقعیت مکانی عالی و اندازه استند شما بر هزینه ها تأثیر گذار است و مهم است که بودجه تان را به موثرترین روش خرج کنید.

انتخاب نوع غرفه نمایشگاهی

اگر برای اولین بار غرفه دار می شوید، ممکن است با شنیدن گزینه‌ها و انواع مختلف غرفه‌های نمایشگاه گیج شوید. یک برگزارکننده نمایشگاه تجاری احتمالاً دو بسته را به شما پیشنهاد می دهد – فقط طرح پوسته یا فضا. پس این به چه معناست؟

 

غرفه طرح پوسته

 

طرح پوسته معمولاً گزینه ارزان‌تری است و معمولاً شامل دیوارهای پایه و فرش می‌شود. دیوارهای غرفه یک بوم خالی برای پانل های نمایشگاهی یا غرفه های بنر شما خواهند بود.

غرفه شما مانند دیگران ظاهر می شود، اما با گرافیک موثر و جذاب می توانید حتی با بودجه اندک یک استند عالی ایجاد کنید.

 

غرفه اسپیس فریم


غرفه های نمایشگاهی Space only یک بوم خالی کامل هستند که در آن به سادگی فقط برای فضای کف هزینه می‌کنید.

کسب‌وکارهایی که بودجه بیشتری دارند و می‌خواهند بنرهای نمایشگاهی سفارشی یا طراحی غرفه سفارشی ایجاد کنند، این نوع را رزرو می‌کنند و در ادامه  اغلب از یک پیمانکار غرفه نمایشگاهی برای ساخت غرفه خود استفاده می‌کنند.

 

داناک انواع غرفه نمایشگاهی پیش ساخته و مدولار را در کمترین زمان و بهترین کیفیت و استفاده از متریال درجه یک بازار برای شما تهیه و ارائه خواهد کرد. برای مشاوره و ثبت سفارش طراحی و ساخت غرفه نمایشگاه خود با ما در ارتباط باشید.

حضور در وب سایت نمایشگاه

پس از طی مراحل بالا؛ هنگامی که به عنوان یک غرفه‌دار تایید شده درنظر گرفته شوید، این فرصت را خواهید داشت که در وب‌سایت نمایشگاه نیز دیده شوید. از این طریق به شرکت‌کنندگان احتمالی اطلاع داده می‌شود که شما آنجا خواهید بود و غرفه شما دقیقا در کجا قرار دارد. بسیاری از نمایشگاه‌ها همچنین دارای لینک پیوندی به وبسایت شما نیز هستند که می تواند منبع بزرگی برای  افزایش بازدید آنلاین سایت شما باشد.

تعیین اهداف شرکت در نمایشگاه

چرا در این نمایشگاه شرکت می کنید؟ این سوال را باید قبل از هر اقدامی از خود بپرسید. شرکت در یک نمایشگاه پر هزینه است، بنابراین مهم است که اهداف معنادار و قابل اندازه‌گیری را برای خودتان تعیین کنید. ( و اینها باید در طول بقیه برنامه ریزی شما در خط مقدم باشند)

آنچه را که می خواهید از نمایش کسب و کار خود به دست آورید، تجزیه و تحلیل کنید، این می تواند شامل آگاهی از برند، تولید سرنخ، فروش مستقیم، عرضه محصول جدید، جمع آوری اطلاعات تماس یا شبکه سازی با تامین کنندگان باشد. اهداف خود را روی کاغذ بیاورید و آنها را با سایر اعضای تیم برنامه ریزی خود در میان بگذارید.

برنامه ریزی تبلیغات برای شرکت در نمایشگاه

این مرحله اغلب نادیده گرفته می شود، اما باید بخشی از هر برنامه موفقی باشد. شما باید در نظر بگیرید که چگونه مشتریان بالقوه خود را درگیر می‌کنید و چه اطلاعاتی را به خورد چشم و ذهنشان می دهید!

می‌توانید امکان ویژه‌ای پیشنهاد کنید که مختص نمایشگاه باشد و آن را در مجلات صنعتی یا از طریق رسانه‌های اجتماعی تبلیغ کنید. اکثر نمایشگاه‌ها دارای هشتگ مشخصی هستند و پست‌های شما را که شامل آن می‌شود به اشتراک می‌گذارند. شما همچنین می توانید با پایگاه داده مشتریان فعلی خود ارتباط برقرار کنید، که می تواند فرصت های زیادی برای راه اندازی جلسات در خود نمایشگاه ایجاد کند.

طراحی و چیدمان غرفه نمایشگاه

گرافیک و چیدمان کلی غرفه شما برای موفقیت و بیشتر دیده شدن بسیار مهم است. شما می خواهید همه چیز در زمان زیادی قبل از نمایش آماده شود و این مرحله می تواند کمی دلهره آور باشد. توسط ارتباط با یک شرکت برنامه ریزی و طراح غرفه سازی و چاپ نمایشگاهی مجرب می‌توانید اطمینان حاصل کنید که تمام کارهای سخت از بین رفته و غرفه شما عالی به نظر برسد.

 

طراحی و چاپ بنر، کاتالوگ، پوستر و جعبه برای نمایشگاه

غرفه نمایشگاهی شما بدون ملزومات چاپی برای بازدیدکنندگان کامل نخواهد بود. بنرهای چاپی خیره کننده، کاتالوگ های محصولات و بروشورها  که می‌توانند حاوی اطلاعات دقیق باشند، طراحی و چاپ باکیفیت انواع لیلبل و جعبه برای هدایای تبلیغاتی شما و….. همگی تاثیر قابل انکاری خواهند داشت. همچنین ممکن است بخواهید بروشورهایی ایجاد کنید تا کسب و کار خود را برای مردم در حالی که در اطراف راه می روند تبلیغ کنید و خیلی ایده های دیگر….