برآورد هزینه غرفه نمایشگاه

برآورد هزینه غرفه نمایشگاه

هزینه یک غرفه نمایشگاهی سفارشی چقدر است؟


ما می‌توانیم به شما کمک کنیم هنگام برنامه‌ریزی نمایشگاه تجاری بعدی خود، میزان بودجه خود را تعیین کنید. هزینه ها می توانند به راحتی از کنترل خارج شوند، اما تیم تخصصی تبلیغاتی داناک شما را راهنمایی می کند تا بودجه شما را در کنار چشم نواز بودن غرفه شما تعدیل کند. ما می‌توانیم به شما راهنمایی کنیم که بخش عمده‌ای از بودجه شما برای یک غرفه نمایشگاهی خاص در کجا هزینه می‌شود و به شما کمک می‌کنیم تا تغییرات مقرون‌به‌صرفه‌ای در طراحی غرفه نمایشگاهی ایجاد کنید که «باید» غرفه‌های نمایشگاهی شما را به خطر نیندازد.

هر غرفه‌ای که ما طراحی و می‌سازیم منحصربه‌فرد است و به همین دلیل، ارائه یک لیست ثابت بدون طراحی غرفه نمایشگاهی نهایی برای هزینه‌ها دشوار است. با این اوصاف، ما همچنین قدردانی می‌کنیم که کسب‌وکارها باید مدت‌ها قبل از نهایی شدن طراحی غرفه، هزینه‌های مورد انتظار نمایشگاه خود را پیش‌بینی کنند. با در نظر گرفتن این هدف، ما می‌توانیم یک سرویس تخمین رایگان به شما ارائه دهیم تا بتوانید مقداری از هزینه‌های بلندپروازی‌هایتان را بدانید. ما می‌توانیم این کار را به دو صورت انجام دهیم، یا می‌توانید خلاصه یا تصویری از غرفه‌ای شبیه به نوع غرفه‌ای که در ذهن داشتید برای ما بیاورید. سپس می‌توانیم برای هزینه ساخت و نصب آن غرفه در محل نمایشگاه‌تان تهیه کنیم. یا می توانید بودجه ای را که می خواهید هزینه کنید در اختیار ما قرار دهید و ما می توانیم نمونه ای از طراحی غرفه نمایشگاهی را با آن بودجه به شما نشان دهیم.

هنگامی که برای رفتن به مرحله بعدی آماده شدید، می‌توانیم یک غرفه نمایشگاهی کامل و مفصل از جمله بودجه شما را از شما بگیریم و غرفه‌ای طراحی کنیم که بودجه و نیازهای شما را برآورده کند.

اگر به ایده های طراحی غرفه نمایشگاهی یا الهام گرفتن برای چیدمان و ویژگی های غرفه بعدی خود نیاز دارید، می توانید مجموعه غرفه های سفارشی ما را بررسی کنید.

حدود قیمت غرفه نمایشگاهی

هر چیزی و همه چیز برای شما هزینه خواهد داشت. غرفه ها یک شبه ایجاد نمی شوند. آنها توسط طراحان خلاق و با تجربه طراحی شده اند که برای اطمینان از دریافت طرحی که دوست دارید، فکر زیادی می کنند. سپس توسط کابینت سازان ماهری ساخته می شوند که هر روز سخت کار می کنند تا غرفه ای با کیفیت بالا و دقیقا مطابق با طرح تولید کنند. این فرآیندی است که به زمان، تلاش و مواد نیاز دارد، و همچنین فرآیندی است که برای شما هزینه دارد.

در اینجا چند نمونه از عناصری است که برای آنها پول پرداخت می کنید:

طرح غرفه
مدیریت پروژه
کفپوش
دیوارها
نصب و برچیدن
ذخیره سازی
اسباب و تجهیزات غرفه
حمل و نقل
توان مصرفی


هر غرفه ای به تمام موارد ذکر شده در بالا نیاز ندارد، اما به بیشتر آنها نیاز دارند. درک این موضوع هنگام پیش‌بینی هزینه غرفه‌تان مهم است.

برای شروع فرآیند سفارش و طراحی غرفه نمایشگاهی خود، می‌توانید با ما با شماره ۰۲۱-۶۶۵۳۳۰۳۷ تماس بگیرید تا با مشاوران خبره ما صحبت کنید. یا می توانید فرم درخواست طراحی ما را در زیر تکمیل کنید و منتظر تماس داناک باشید.

7 نکته مهم در غرفه سازی که باید بدانید

7 نکته مهم در غرفه سازی

7 نکته مهم در غرفه سازی که باید بدانید

اگر قصد دارید در یک نمایشگاه تجاری یا هر رویداد مشابه شرکت کنید، بهتر است بعد از تهیه چک لیست شرکت در نمایشگاه، به صورت مجزا به اصول طراحی و ساخت غرفه نیز فکر کنید. دریابید که یک غرفه نمایشگاهی چیست، ویژگی‌های طراحی و ساخت انواع غرفه‌های نمایشگاهی چیست و چگونه می‌توان این پروژه  را بدون استرس و موفقیت آمیز به انجام رساند؟

مواردی مانند مفهوم کلی، نورپردازی، نحوه ارائه و نمایش محصول، پیشنهادات و رویدادها، فرآیندهای جذب سرنخ و موارد دیگر، همگی باید در طراحی غرفه لحاظ شوند تا توجه شرکت کنندگان را به خود جلب کنند و مکالمات معناداری بین برند و مخاطبان هدف  ایجاد کنند. 

غرفه نمایشگاهی چیست؟

همانطور که در مقالات قبلی نیز تعریف کردیم؛ غرفه نمایشگاهی یک واسطه قدرتمند است که هویت، هدف و ارزش‌های برند شما را از طریق یک فضای تعاملی با شرکت کنندگان، منعکس می‌کند. هدف اصلی نمایشگاه ها افزایش محبوبیت برند شما با نمایش محصولات یا خدمات خاص به بازدیدکنندگان نمایشگاه است. استند تبلیغاتی برای موارد زیر استفاده می شود:

” جذب مشتریان و شرکای جدید؛ افزایش آگاهی از برند در میان مخاطبان هدف؛ افزایش میزان فروش و قراردادهای جدید.”

یک فرصت طلایی است چراکه فقط چند ثانیه طول می کشد تا یک شرکت مورد توجه قرار گیرد! ایده‌ها و طراحی غرفه نمایشی چشم‌نواز و پربازدید، نتیجه تلاش یک تیمی حرفه‌ای چون کانون تبلیغاتی داناک است. کار بر روی یک غرفه با نوشتن مشخصات فنی طراحی آغاز می شود – مجموعه‌ای از الزامات مشتری برای اینکه غرفه نمایشگاهی چگونه باید باشد و چگونه باید ساخته شود.

هدف غرفه نمایشگاهی مانند هر کمپین تبلیغاتی جلب توجه است. یک طرح روشن، خیره‌کننده و جذاب به صورت مغناطیسی مخاطب را به خود جذب می‌کند و فرصتی برای عبور و مرور برای او باقی نمی‌گذارد. اما یک طراحی جذاب همیشه هم به معنای طراحی موفق نیست.

یک غرفه می تواند جمع و جور یا در مقیاس بزرگ باشد، اما کیفیت و دوام آن باید در اولویت شما باشد. این امر در مورد هر عنصر سازه، از جمله اتصالات، لوازم مصرفی، و غیره صدق می‌کند.

 تیم حرفه ای نمایشگاهی داناک در کل این فرآیند، از ابتدا تا انتها – از طراحی تا ساخت، مونتاژ و برپایی سازه انواع غرفه نمایشگاهی پیش ساخته و مدولار آماده ارائه خدمت به شما صاحبان صنایع و برندهای محترم کشور عزیزمان است. ما دوام، زیبایی و ایمنی غرفه های شما را تضمین می‌کنیم.

طراحی و ساخت غرفه را نباید به پیمانکاران کم‌تجربه بسپارید. بسیار عاقلانه تر است که به متخصصانی اعتماد کنید که برای شهرت خود و شرکت شما ارزش قائل هستند و پروژه شما را مطابق با تمام الزامات و استانداردها با تضمین موفقیت 100% تکمیل می‌کنند.

درک این نکته مهم است: برای دستیابی به موفقیت واقعی چه در یک نمایشگاه محلی و چه در نمایشگاه بین المللی، لازم است به تفاوت‌های هرچند کوچک فکر کنید و یک طرح واقعا منحصر به فرد ایجاد کنید که برند شما را زنده کند و آن را در مطلوب ترین نور ارائه کند.

هنگام طراحی غرفه نمایشگاهی خود، باید 7 نکته مهم زیر را در نظر بگیرید:

انتخاب مکان غرفه در نمایشگاه

پس از انتخاب رویداد و ثبت نام در آن باید انتخاب کنید که غرفه نمایشگاه شما دقیقاً در کجا قرار دارد. طبق معمول پول تعیین کننده ترین است! و متناسب با بودجه اختصاص داده شده توسط شما برای اجاره فضای نمایشگاه حق انتخاب خواهید داشت. 

ارتباط خود را با برگزارکننده نمایشگاه به طور مرتب نگه داشته و حتما درخواست نقشه کامل طبقات را داشته باشید. آن را مطالعه کنید و متوجه شوید که آیا ستون های پشتیبانی یا تهویه مطبوع مستقیماً بالای سازه آینده شما وجود دارد یا خیر، آیا بازدیدکنندگان به سادگی می‌توانند به غرفه شما برسند یا در میان راه ابتدا با رقبای شما برخورد کرده و شانس بازدید شما را می کاهد و ……

 موقعیت مکانی بسیار مهم است، زیرا برخی از غرفه ها با وجود طراحی عالی و جذاب، در دسترس بازدیدکنندگان نیستند.

انتخاب لوکیشن غرفه نمایشگاه

ترسیم طرح اولیه غرفه نمایشگاه

قبل از تعیین تکلیف برای طراح، باید خودتان تعیین کنید که کدام قسمت‌های کاری را می خواهید در غرفه قرار دهید. در صورت وجود، از محدودیت‌های فضا آگاه باشید. 

به این فکر کنید که آیا به یک اتاق جلسه سرپوشیده نیاز دارید؟ آیا قصد دارید محصولات خود را در غرفه نمایش دهید؟ چقدر فضای غرفه را اشغال می کنند، آیا به انباری یا اتاق کارکنان نیاز دارید؟ به چند میز اطلاعات نیاز دارید؟ و اینکه آیا به فضایی برای یک کانتر پیشخوان نیاز خواهید داشت؟

 این عناصر مهم به سازماندهی تدارکات در غرفه به طور مستقیم در طول نمایشگاه کمک خواهند کرد. همچنین، اطلاعات مربوط به مناطق الزامی مدنظر شما در غرفه باید به فرد طراحی که غرفه نمایشگاه را ترسیم می کند، یا در صورتی که شرکت تبلیغاتی طرح را برای شما انجام می دهد؛ داده شود.

ارائه طرح اولیه به طراح تخصصی غرفه نمایشگاه

در صورتی که نمی دانستید طراحی غرفه های نمایشگاهی توسط طراح خاصی طراحی شده است. هر طراح نمی تواند برای طرح های غرفه نمایشگاهی آینده طرح بکشد. زیرا حتی اگر طرح را دوست داشته باشید، تولید ممکن است به سادگی آن را زنده نکند، زیرا بسیار خارق العاده و فقط برای یک تصویر در صفحه کامپیوتر مناسب خواهد بود. طراحان غرفه باید همه این نکات ظریف را بدانند تا بعداً پول خود را دور نریزید. 

توصیه می شود میزان بودجه ای را که قصد دارید برای ساخت غرفه صرف کنید به طراح بگویید زیرا باید موافقت کنید که تخیل طراح می تواند بر توانایی سازندگان برای استفاده از مواد ارزان قیمت یا یافتن تزئینات منحصر به فرد نشان داده شده در تصویر بیشتر باشد.

 

طراحی غرفه نمایشگاه

ساخت غرفه نمایشگاه بر اساس طراحی مورد نظر شما

از اینجا به بعد در صورت سپردن کار به یک آژانس تبلیغاتی حرفه ای مانند داناک، برای شما ساده است – شما طرح را به آژانس نمایشگاهی می دهید. بهترین راه حل این است که سازنده طرح شما را خودش ترسیم کند، با در نظر گرفتن تمام تفاوت های ظریف توسعه آینده، پلان طبقه شما و بودجه ای که در اختیار دارید. اگر از مبلغ ساخت طرح انتخابی راضی هستید، شرایط پروژه را مذاکره کرده و معامله می کنید. 

در این مرحله، شما به عنوان مدیر پروژه با یکی از کارمندان توسعه دهنده شرکت ارتباط برقرار کرده و نکات ظریف آماده سازی و اجرای پروژه را روشن خواهید کرد. اگر غرفه ساز خدمات مدیریت پروژه را به شما ارائه دهد، خوش شانس هستید! 80 درصد تمام کار شما بر دوش پیمانکار خواهد افتاد.

 

اجاره و خرید تجهیزات نمایشگاهی

آیا طرح شما شامل عناصر یا تجهیزاتی بود که توسط سازنده غرفه ارائه نشده بود؟ سپس باید خودتان پیمانکاران را پیدا کنید و ترتیب تحویل و نصب به موقع در غرفه نمایشگاه را بدهید. برای مثال ما خودمان این خدمات را برای شما ارائه کرده و بهترین و کامل‌ترین تجهیزات نمایشگاهی را در اختیار داریم وظیفه ما این است که همه چیزهایی را که در طرح شما به تصویر کشیده شده است پیدا کنیم و ترتیب نصب به موقع را بدهیم. ما تمامی مراحل و روند پیشرفت کار را به شما اطلاع خواهیم داد.

حال که غرفه ساخته شده است، زمان تحویل آن به محل نمایشگاه و مونتاژ آن فرا رسیده است. این مرحله از کار معمولا توسط غرفه ساز نمایشگاه انجام می شود، وظیفه اصلی شما کنترل ددلاین ها و ارتباط با مدیر مسئول طرف پیمانکار خواهد بود. 1-2 روز قبل از افتتاح نمایشگاه به غرفه سازی بیایید. ممکن است نیاز به نظارت بر پیشرفت کار و رفع برخی کاستی ها داشته باشید که همیشه در هنگام نصب غرفه نمایشگاه واقعی اجتناب ناپذیر است.

مدیریت فرآیند غرفه سازی

این یک نکته جداگانه در توصیه های ما نیست. این فرآیندی است که در تمام مراحل ساخت غرفه نمایشگاهی حائز اهمیت است. ارتباط و کنترل ضرب الاجل تا پایان نمایشگاه و جمع بندی نتایج شرکت بر عهده شما خواهد بود. اگر سؤالی دارید، می‌توانید از مشاوران مجرب داناک راهنمایی بگیرید.

لیست نمایشگاه های سال 1402 تهران

لیست نمایشگاه های سال 1402 تهران

در این مقاله فهرست کاملی از تمامی نمایشگاه های داخلی و خارجی که در سال 1402 در استان تهران برگزار خواهند شد؛ به همراه تاریخ شروع و اتمام هریک برای شما تهیه و تدین شده است.

چرا در نمایشگاه شرکت کنیم؟

شرکت در نمایشگاه ها بهترین فرصت برندسازی برای شماست. با داشتن یک برنامه ریزی اصولی و رعایت نکات مهم شرکت در نمایشگاه؛ علاوه بر معرفی خود و تثبیت خود در اذهان مشتریان بالقوه موجب جلب اعتماد هرچه بیشتر نیز خواهید شد. 

این یک روش بازاریابی نسبتا پر هزینه است اما قطعا با توجه به نتایج قابل کسب آتی، ارزش سرمایه گذاری را دارد. برای درک گسترده تر این موضوع پیشنهاد می کنیم مقاله ” چرا باید در نمایشگاه شرکت کنید؟را مطالعه کنید.

 

نکات مهم شرکت در نمایشگاه

پس از برنامه ریزی و ثبت نام در نمایشگاه و انتخای محل غرفه نمایشگاهی خود حتما مدنظر داشته باشید؛ همانطور که بارها عنوان کرده ایم: تنها شرکت در نمایشگاه کافی نیست. عواملی چون غرفه‌ی متفاوت و خیره کننده، پرسنل نمایشگاهی کارآزموده، تجهیزات نمایشگاهی مناسب و درخور، ارائه هدایای تبلیغاتی متناسب با حوزه فعالیت شما، داشتن کاتالوگ و بروشور معرفی برند شما و ….. همگی به نتیجه بخش بودن هرچه بیشتر فعالیت شما در نمایشگاه بی نهایت اثرگذار خواهد بود.

با مشاوران حرفه‌ای کانون تبلیغاتی داناک برای غرفه سازی و شرکت در نمایشگاه در ارتباط باشید.

لیست نمایشگاه های 1402 تهران

عنوان نمایشگاه زمان برگزاری
پانزدهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه 7 الی 10 اردیبهشت ماه 1402
30‌امین نمایشگاه بین‌المللی مواد شوینده، پاک کننده، بهداشتی،سلولزی و ماشین‌آلات وابسته 7 الی 10 اردیبهشت ماه 1402
پنجمین نمایشگاه بین المللی ایران سبز (Iran Green) 7 الی 10 اردیبهشت ماه 1402
پنجمین نمایشگاه توانمندی های صادراتی جمهوری اسلامی ایران (iran expo 2023) 17 الی 20 اردیبهشت ماه 1402
بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی 27 الی 30 اردیبهشت ماه 1402
بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی ،دارویی و آزمایشگاهی 6 الی 9 خرداد ماه 1402
بیست و دومین نمایشگاه بین المللی ورزش و تجهیزات ورزشی 6 الی 9 خرداد ماه 1402
بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی محیط زیست 6 الی 9 خرداد ماه 1402
سیزدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ‌های تزئینی، معدن، ماشین آلات و تجهیزات مربوطه 16 الی 19 خرداد ماه 1402
بیستمین نمایشگاه بین المللی صنایع و تجهیزات آشپزخانه، حمام، سونا و استخر 16 الی 19 خرداد ماه 1402
سی امین نمایشگاه بین المللی صنایع کشاورزی، مواد غذایی، ماشین آلات و صنایع وابسته 26 الی 29 خرداد ماه 1402
هشتمین نمایشگاه صنایع بومی پدافند غیرعامل 4 الی 7 تیر ماه 1402
بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیکی 4 الی 7 تیر ماه 1402
ششمین نمایشگاه بین المللی کاغذ، مقوا، فرآورده‌های سلولزی و ماشین آلات وابسته 14 الی 17 تیر ماه 1402
ششمین نمایشگاه بین المللی شیشه و تجهیزات وابسته 23 الی 26 تیر ماه 1402
پانزدهمین نمایشگاه بین المللی در و پنجره و صنایع وابسته 23 الی 26 تیر ماه 1402
دوازدهمین نمایشگاه بین المللی آسانسور و صنایع و تجهیزات وابسته 23 الی 26 تیر ماه 1402
چهارمین نمایشگاه بین‌المللی تجهیزات تونل و فضاهای زیر زمینی مترو 1 الی 4 مرداد ماه 1402
دهمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی صنایع و تجهیزات وابسته 1 الی 4 مرداد ماه 1402
بیست و دومین نمایشگاه بین المللی دام، طیور و صنایع وابسته 1 الی 4 مرداد ماه 1402
بیست و سومین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان 12 الی 15 مرداد ماه 1402
دهمین نمایشگاه بین المللی کیف، کفش، چرم و صنایع وابسته 22 الی 25 مرداد ماه 1402
یازدهمین نمایشگاه بین المللی پوشاک ایران 22 الی 25 مرداد ماه 1402
بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات مواد اولیه، منسوجات خانگی، ماشین های گلدوزی و محصولات نساجی 22 الی 25 مرداد ماه 1402
سی امین نمایشگاه فرش دستباف ایران 1 الی 7 شهریور ماه 1402
هفدهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست 16 الی 19 شهریور ماه 1402
پانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت غلات، آرد و نان 26 الی 29 شهریور ماه 1402
هشتمین نمایشگاه بین‌المللی تجهیزات و فناوری‌های نوین بهداشت کار، ایمنی، آتش نشانی، مدیریت بحران امداد و نجات 13 الی 16 مهرماه 1402
بیست و دومین نمایشگاه بین المللی تاسیسات ساختمان و سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی تهویه مطبوع 13 الی 16 مهرماه 1402
بیست و سومین نمایشگاه بین المللی صنعت تهران 23 الی 26 مهرماه 1402
هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع معدنی، ماشین آلات، تجهیزات و صنایع وابسته 23 الی 26 مهرماه 1402
چهاردهمین نمایشگاه فن آوری نانو 23 الی 26 مهرماه 1402
بیست و سومین نمایشگاه بین المللی صنعت برق 3 الی 6 آبان ماه 1402
نوزدهمین نمایشگاه بین المللی آب و تأسیسات آب و فاضلاب 3 الی 6 آبان ماه 1402
هجدهمین نمایشگاه بین المللی قطعات لوازم و مجموعه های خودرو 13 الی 16 آبان ماه 1402
پنجمین نمایشگاه بین المللی لیزر و فوتونیک ایران 13 الی 16 آبان ماه 1402
بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی مخابرات ،فناوری اطلاعات و راه حل‌های نوآورانه 3 الی 6 آذر ماه 1402
بیست و سومین نمایشگاه بین المللی رنگ، رزین، پوشش های صنعتی و موادکامپوزیت و صنعت آبکاری 13 الی 16 آذر ماه 1402
هفتمین نمایشگاه بین المللی شیلات، آبزیان، ماهیگیری و صنایع وابسته 13 الی 16 آذر ماه 1402
30‌امین نمایشگاه بین المللی چاپ،بسته بندی و ماشین آلات وابسته 22 الی 25 آذر ماه 1402
بیست و چهارمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار 22 الی 25 آذر ماه 1402
چهاردهمین نمایشگاه بین المللی میدکس خانه مدرن، معماری داخلی و دکوراسیون 2 الی 5 دی ماه 1402
نوزدهمین نمایشگاه بین المللی تبلیغات، بازاریابی و صنایع وابسته 2 الی 5 دی ماه 1402
سومین نمایشگاه بین المللی ایران ژئو 2 الی 5 دی ماه 1402
هشتمین نمایشگاه بین المللی بیمارستان سازی تجهیزات و تأسیسات بیمارستانی 12 الی 15 دی ماه 1402
یازدهمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت 12 الی 15 دی ماه 1402
هشتمین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات کشاورزی، نهاده ها و سیستم‌های نوین آبیاری 12 الی 15 دی ماه 1402
دومین نمایشگاه تخصصی رستوران، کترینگ ،فست فود صنایع و تجهیزات وابسته 30 دی الی 3 بهمن ماه 1402
چهاردهمین نمایشگاه بین المللی قیر، آسفالت، عایق ها ،بتن ،سیمان و ماشین آلات وابسته 3 الی 6 بهمن ماه 1402
بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی صنایع چوب ، یراق آلات و صنایع وابسته 9 الی 12 بهمن ماه 1402
هفدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته 18 الی 21 بهمن ماه 1402
نهمین نمایشگاه بین المللی لوله و اتصالات ،ماشین آلات و تجهیزات وابسته 27 الی 30 بهمن ماه 1402
هفتمین نمایشگاه توانمندی های روستاییان و عشایر 8 الی 11 اسفند ماه 1402
سیزدهمین نمایشگاه بین المللی انرژی های تجدید پذیر 8 الی 11 اسفند ماه 1402
پنجمین نمایشگاه بین المللی مدیریت پسماند، بازیافت، ماشین آلات و تجهیزات وابسته 8 الی 11 اسفند ماه 1402